در نخستین روز از دهه فجر استاندار فارس پای درد و دل صنعتگران شهرک صنعتی بزرگ شیراز نشست


صنعتگران، تولیدکنندگان و کارگران فارس در نخستین روز دهه فجر مطالبات و درخواست هایشان را مستقیم با استاندار در میان گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز، میز خدمت با حضور استاندار فارس در راستای رفع موانع تولیدکنندگان و صنعتگران فارس در ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۲ و در آغازین روز دهه فجر امسال با هماهنگی و همکاری شرکت شهرک های صنعتی فارس،معاونت اقتصادی فارس،سازمان صنعت و معدن و تجارت استان فارس و شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز برگزار گردید.

استاندار فارس و مدیران ارشد این استان نیز به دلیل اهمیت مسأله تولید در اصلی ترین و نخستین برنامه عملیاتی دهه فجر ۱۴۰۲ در جمع صنعتگران فارس حاضر و پای درد دل آنها نشستند.

مدیرعامل و هییت مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز مسائل و مشکلات عمومی شهرک صنعتی بزرگ شیراز موضوعاتی از جمله درآمد پایدار برای شرکت خدماتی،یک درصد از ارزش افزوده ، راه های مواصلاتی شهرک، روشنایی شهرک، مکان های ورزشی و تفریحی برای صنعتگران و.. را مطالبه و استاندار فارس قول های مساعدی جهت پیگیری موارد اعلام نمود.

ناگفته‌هایی از جنس تولیدگری و کارگری

فعالین حوزه صنعت در این نشست از موانع بسیاری از تامین هزینه‌های مورد نیاز تولید، همکاری بیشتر بانک‌های استان با فعالین اقتصادی، تامین سرمایه در گردش، حمایت عملی از بخش تولید گرفته تا مسأله حمل و نقل و توسعه مسیرهای منتهی به مناطق و شهرک‌های صنعتی، لزوم صیانت از نیروی کار و تلاش و اسکان کارگران و مهندسین سخن گفتند.

استاندار فارس و مسولان ارشد این استان نیز تصمیم های مهم و کلیدی در جهت رفع مشکلات بخش تولید اتخاذ کرده و وعده رسیدگی به این مطالبات تا حصول نتیجه را دادند.

سهم بالای شهرک‌های صنعتی در اشتغالزایی

استاندار فارس پنجشنبه در حاشیه برگزاری میز خدمت صنعتگران که در شهرک صنعتی شیراز برگزار شد ضمن تشکر از تولیدکنندگان و صنعتگران فارس برای مشارکت در آبادانی و توسعه اقتصادی استان، گفت: بیش از ۵۰ درصد صنایع استان فارس در شهرک‌های صنعتی مستقر است و به همین دلیل بالاترین اشتغال در این شهرک ها محقق شده است.

ایمانیه افزود: در این نشست مشکلاتی مطرح شد که مدیر جدید شهرک های صنعتی طی یک ماه گذشته که در این سمت منصوب شده اقداماتی در زمینه رفع بخشی از این موانع انجام داده است.

اتصال شهرک صنعتی شیراز به مترو، آری یا خیر؟

وی به مشکلات فعالان مستقر در شهرک صنعتی شیراز اشاره و اظهار کرد: موضوع اتصال این مجموعه صنعتی به مترو شیراز یکی از درخواست‌های این قشر است که در این نشست مصوب شد که توافقی با شهرداری شیراز انجام و در پی آن خدمات قطار شهری تا شهرک صنعتی شیراز گسترش یابد.

ایجاد شهرک مسکونی کارگران و مهندسین شیراز کلید خورد

استاندار فارس مسأله اسکان کارگران، مهندسین و مدیران شهرک صنعتی را یکی دیگر از مطالبات فعالین این بخش دانست و افزود: در این نشست مقرر شد که در جهت ساخت شهرک مسکونی ویژه کارگران و مهندسین شهرک بزرگ صنعتی شیراز با تمام امکات مورد نیاز این شهرک جنب این مجموعه اقدام شود.

وی سلامت شاغلین در این شهرک را یکی از مهمترین اولویت‌های صیانت از نیروی کار دانست و گفت: واحد سلامت مجموعه‌های صنعتی که طی سالیان گذشته دچار رکود شده باید احیا شود.

ایمانیه در ادامه تصریح کرد: توسعه ورزش و تکمیل و تجهیز ورزشگاه شهرک صنعتی بزرگ شیراز دیگر مصوبه این نشست بود که باید در راستای سلامت جامعه کار و تلاش و ارتقاء سطح تولید مورد توجه جدی قرار گیرد.

توسعه و بهسازی مسیرهای دسترسی به شهرک بزرگ صنعتی شیراز

وی ادامه داد: افزایش و بهسازی راه‌های ورودی شهرک صنعتی شیراز از دیگر درخواست‌های فعالین بخش صنعتی این مجموعه بود که باید به کمک شهرداری و راهداری در این راستا اقدامات متمایزی صورت پذیرد.

استاندار فارس در بخش دیگر سخنان خود اعلام کرد: مسأله تسهیلات بانکی مطالبه اصلی طرح شده از سوی صنعتگران در این نشست بود.

راه‌های تازه و ترکیبی برای تامین مالی واحدهای صنعتی فارس

وی اضافه کرد: میزان نیاز تولیدکنندگان فارس به تسهیلات بانکی بالا است و این توقع که بانک تنها تامین کننده آن باشد منطقی نیست و از طرفی اینکه بانک ها نیز از این وظیفه شانه خالی کنند و به تولید کمتر بها دهند نیز منطقی نیست.

استاندار فارس تاکید کرد: با تمهیدات اخیر حوزه اقتصادی استانداری، با روش ترکیبی متشکل از بانک ها، بازار سرمایه، واحدهای تامین مالی، تهاتر و مشارکت نیازهای بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی فارس پاسخ داده خواهد شد تا گام عملی و متمایزی در راستای رونق تولید این استان برداشته شود.