ارتباط دانشگاه شیراز با صنایع بزرگ مطلوب اما صنایع کوچک و متوسط ضعیف است

به گزارش روابط عمومی شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز، جلسه ارایه راهکارهای عملیاتی جهت ارتباط صنعت با دانشگاه شیراز با حضور مهندس جواد باصری مدیرعامل شرکت خدمانی شهرک صنعتی بزرگ شیراز و دکتر محمدحسین شیخی قائم مقام معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز برگزار شد.

 

 دکتر شیخی ابتدا ضمن تشکر بابت حضور صنعتگران در این جلسه، زمینه های همکاری دانشگاه با صنعت را اعلام کرد و گفت: طرح های متنوعی از جمله  تخصیص زمین جهت ایجاد مراکز آزمایشگاهی و تحقیق و توسعه‌، فرصت مطالعاتی اساتید، اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه، ایجاد مراکز تحقیقاتی مشترک، کارآموزش در صنعت و حضور صنعتگران جهت انتقال تجربه در دانشگاه از جمله برنامه هایی می باشد که در دستور کار ارتباط با صنعت دانشگاه شیراز است.

 

وی در ادامه گفت:  طی دو سال اخیر ارتباط بسیار خوبی بین دانشگاه شیراز و صنایع بزرگ استان برقرار شده است، اما متاسفانه با وجود ظرفیت های بسیار خوب اساتید دانشگاه شیراز، این ارتباط به خوبی با واحدهای صنایع متوسط و کوچک استان برقرار نشده است.

 

شیخی خاطر نشان کرد: جهت تسهیل ارتباط با صنعت، دفتر فن بازار منطقه ای فارس به عنوان نماینده معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز در شهرک ها و نواحی صنعتی استان معرفی شده است تا بتوانیم از این طریق به صورت شفاف و مشخص با نیاز صنعتگران آشنا شویم.

 

مدیر امور پژوهشی دانشگاه شیراز در پایان خواستار تداوم جلسات این چنینی شد و افزود: صنعتگران محترمی که در این جلسه نیز حضور دارند، پیشنهادات خود پیرامون همکاری با دانشگاه شیراز را به صورت مشخص تحویل دفتر فن بازار دهند تا جهت همکاری برنامه ریزی صورت پذیرد.

 

حضور اساتید و دانشجویان در شهرک صنعتی میتواند باعث کاربردی شدن مقالات و پایان نامه ها شود

در ادامه مهندس باصری مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعنی بزرگ شیراز ضمن معرفی شهرک صنعتی بزرگ شیراز به مشکلات و عارضه های موجود در واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت:امروزه ارتباط منسجم و سازمان یافته بین صنایع و دانشگاه ها یکی از نیازهای اساسی کشور می باشد.

 

وی تصریح کرد:  با توجه به نوآوری های موجود در دنیا، صنعتگران ما نیز می بایست در این مسیر حرکت نمایند، که می ‌توان طرح های همکاری مختلفی را با همکاری دانشگاه شیراز تعریف نمود.

 

باصری خواستار حضور مستمر و مداوم اساتید و اعضا هیات علمی در شهرک های صنعتی شد و گفت:  واحدهای صنعتی علاوه بر فضاهای کارگاهی، امکانات تولید زیادی دارند که از امکانات فوق، می توان جهت کاربردی نمودن مقالات و پایان نامه ها استفاده کرد.

 

وی در پایان سخنانش ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین جلساتی، از مدیران دانشگاه شیراز جهت حضور در شهرک صنعتی بزرگ شیراز و بازدید از واحدهای صنعتی دعوت بعمل آورد.

 

در ادامه صنعتگران حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

 

در پایان مهندس سلطانی کارگزار فن بازار منطقه ای فارس به بیان اهداف این دفتر جهت تسهیل ارتباط صنعت با دانشگاه پرداخت و گفت: امسال با حمایت شرکت خدماتی برنامه های متنوعی برای ارتباط بیشتر واحدهای صنعتی با دانشگاه شیراز داریم.

دکتر اسکروچی مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه شیراز، دکتر احسنت مدیرعامل هلدینگ برنا، مشهدی زاده مدیرعامل حدید پردازان، کرمی مدیرعامل کفپوش مبتکر آسیا و خانم مهندس چاووشی مدیر کیفیت ارکیده فام پترو پارس از جمله صنعتگران حاضر در این جلسه بودند.