جعفر قادری در بازدید از شهرک صنعتی بزرگ شیراز:مشكلات واحد های صنعتی با مديران استاني و حتي ملي و برگزاري جلسات رفع خواهد شد

با حضوردكتر جعفر قادري نماينده مردم شهرستان هاي شيراز و زرقان در مجلس شوراي اسلامي در شهرك صنعتي بزرگ شيراز ، ،مشكلات 5 واحد صنعتي بررسي شد.

در بازديد نماينده مردم شهرستان هاي شيراز و زرقان در مجلس شوراي اسلامي از  شهرك صنعتي بزرگ شيراز عنوان شد:انعقاد قرارداد با بيش از 4500سرمايه گذار در شهرك صنعتي بزرگ شيراز/رفع مشكلات بخش صنعت در اولويت كار نمايندگان مجلس

با حضوردكتر جعفر قادري  نماينده مردم شهرستان هاي شيراز و زرقان در مجلس شوراي اسلامي  در شهرك صنعتي بزرگ شيراز ، ،مشكلات 5 واحد صنعتي بررسي شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي فارس در اين بازديد كه مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس ،مشاور استاندار فارس و نيز و مدير عامل و اعضاي هيات مديره شركت خدماتي شهرك صنعتي بزرگ شيراز نيزحضورداشتند ضمن بازديد ميداني و حضور در واحد هاي توليدي و صنعتي سرو نیرو،شهراد کارتن،ماموت،بالان صنعت،سازه پیوند و نیز شهرک فناوری صنایع شیمیایی و مرکز خدمات کسب وکار و جلسه با مجموعه های فناور مستقر در این مرکز ،ضمن بررسی ظرفیت ها و توانمندی های این واحدها ،به بررسی مسائل ومشکلات موجود پرداختند  بررسي شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس  در اين بازديد توجه ويژه به شهرك صنعتي بزرگ شيراز و لزوم رفع مشكلات آن را اقدامي موثر در راستاي ايجاد اشتغال پايدار و توسعه صنعتي در كلان شهر شيراز دانست و گفت:اين مهم با همكاري ،تعامل و هماهنگي همه دستگاه هاي اجرايي امكان پذير خواهد بود.

احد فتوحي  ،گفت: این شهرک صنعتی که از بزرگ‌ترین شهرک‌های صنعتی کشور محسوب می‌شود، مهم‌ترین قطب صنعتی استان فارس به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه حدود 70درصد  از واحد‌های صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان فارس در شهرک صنعتی بزرگ شیراز مستقر هستند، افزود: بيش از 4هزارو 500قرارداد در شهرك صنعتي شيراز منعقد و 1720واحد توليدي -صنعتي -صنفي و كارگاهي در اين شهرك صنعتي مشغول به فعاليت هستند  كه  این موضوع بیانگر اهمیت راهبردی این شهرک صنعتی است، بنابراین باید با توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها و رفع چالش‌ها و مشکلات، بهترین خدمات به صنعتگران ارائه شود.

فتوحی بابیان اینکه شهرک صنعتی بزرگ شیراز با دارا بودن واحد‌های مطرح و شاخص کشور در حوزه‌های مختلف صنعتی نقش مهمی در تولید و صادرات بر عهده دارد، ادامه داد: در حال حاضر حدود 30هزار نفر اشتغال مستقيم  توسط واحد هاي صنعتي اين شهرك صنعتي ايجاد شده  و براي چند برابر اين نفرات نيز اشتغال غيرمستقيم ايجادشده است.

مدیر عامل شرکت ب شهرك هاي صنعتي ابیان به اینکه بخش زیادی از اراضی 1300هكتاري این شهرک صنعتی در فازهاي مختلف  به سرمایه‌گذاران واگذارشده و واگذاري بصورت مزايده اي انجام مي شود و نيز ظرفيت اين شهرك صنعتي در حال تكميل است گفت: مباحث توسعه اراضی این شهرک صنعتی را در دستور کار قرارداده ايم .

فتوحی، تأمین پایدار آب موردنیاز واحد‌های صنعتی را از مهمترين ضرورت هاي اين شهرك صنعتي بيان كرد و گفت:در اين زمينه علاوه بر طرح هاي تامين آب از طريق چاه هاي آب ،طرح هاي ديگري نظير انتقال آب سطحي شيراز و نيز بازچرخاني و استفاده از پاب تصفيه شده براي مصارف غير شرب نيز در برنامه قراردارد كه نياز است دستگاه هاي متولي نظير آب منطقه اي فارس در اين زمينه حمايت و همراهي داشته باشند.

.

در اين بازديد دكتر جعفر قادري نماينده مردم شهرستان هاي شيراز و زرقان در مجلس شوراي اسلامي  نيز با اشاره به نقش شهرك هاي صنعتي در ايجاد زيرساخت ها براي جذب سرمايه گذار و ايجاد اشتغال پايدار،از حمايت هاي نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي  براي رفع مشكلات بخش توليد و صنعت در شهرك هاي صنعتي خبر داد و گفت:در اين زمينه با احصاي چالش ها و مشكلات، رسيدگي خواهدشد.

وي حضور در واحد هاي صنعتي را در راستاي ديدار چهره به چهره با فعالان صنعتي و بررسي ميداني مسائل و مشكلات واحد هاي صنعتي اعلام و تصريح كرد:در اين زمينه مسائل و مشكلات واحدها پيگيري و در گفتگو با مديران استاني و حتي ملي و برگزاري جلسات رفع مي شود.